Skoda Octavia2,0 TDi 150 Style Combi DSG 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
99.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 237.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, KUN SALG TIL CVR. NR, UDEN GARANTI, aut.gear/DSG, anhængertræk, 2 zone klima, android auto / apple carplay, parkeringssensor (bag), fartpilot, sædevarme, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, 16" alufælge vinter, 16" alufælge sommer, el-sidespejle m/varme, tagræling, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, automatisk lys, Service delvis ok - seneste d. 5/9-25 v. 230.191 km, Synet sidst d. 10/3-25
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 309.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.274 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 670 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås |