Skoda Octavia1,6 TDi 105 Ambiente 5d
Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2010 |
| Kilometertal | 235.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/250 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, 3 individuelle sæder i bag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, kurvelys, træk, aftageligt træk, 2 zone klima, fuldaut. klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, cd, cd/radio, dab radio, dab+ radio, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, isofix, airbag, db. airbags, 7 airbags, esp
🟢BEMÆRK: Den kører fantastisk og fejlfri både i motor og gearkasse.✅
🟢 𝐆𝐫𝐚𝐭𝐢𝐬 Klargøringsomkostninger på alle detail-biler. Professionel kosmetisk klargjort bil, selvom du ikke betaler for det.😉
Åbningstider:
Mandag-fredag: 10.00-17.00
Lørdag: Efter Aftalen
Søndag: 10.00-17.00
❇️ 𝐃𝐞𝐫 𝐭𝐚𝐠𝐞𝐬 𝐟𝐨𝐫𝐛𝐞𝐡𝐨𝐥𝐝 𝐟𝐨𝐫 𝐟𝐞𝐣𝐥 𝐨𝐠 𝐦𝐚𝐧𝐠𝐥𝐞𝐫 𝐢 𝐚𝐧𝐧𝐨𝐧𝐜𝐞𝐧, samt mellemsalg og ændringer uden varsel.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 254.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.415 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-sidespejle |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | El-sidespejle m. varme |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 7 airbags | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Isofix |
| Anhængertræk, aftagl. | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kurvelys |
| AUX tilslutning | Læderrat |
| CD | Sædebetræk, stof |
| CD afspiller | Sædevarme |
| CD/radio | Stofindtræk |
| Centrallås | Tågelygter |
| DAB radio | Træk |
| DAB+ Radio | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |