Skoda Octavia1,5 TSi 150 Style DSG 5d
Kontantpris
157.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,0 km/l |
| CO2 udledning | 105 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,3 sek. |
| Tophastighed | 223 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Flot og meget velholdt Skoda Oktavia sælges. Model 2019 Registreret første gang 2018. Alle service eftersyn gennemført af Skoda I Risskov hvor bilen er købt.
Bil har være anvendt af ældre belist og fremstår med minimale brugs spor indvendig.
Bilen er fotograferet med vinterdæk på original fælge. Sommer dæk på flotte original fælge medfølger vist på foto.
Kosmetisk skade på kofanger i højre side. Udelukkende lak skade.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 279.021 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 590 liter |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| El-ruder |
|---|