Skoda Octavia1,5 TSi 150 Style Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 66.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,6 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 214 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
✅ adaptiv fartpilot
✅ fuld led forlygter m. fjernlysassistent
✅ navigation via apple carplay/android auto
✅ parkeringssensor for/bag m. optisk visning
✅ automatgear
✅ tideligere undervogns behandlet
Øvrig beskrivelse:
aftageligt træk, ambiente belysning, 2 zone klima, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, regnsensor, træthedsregistrering, automatisk nødbremsesystem, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, dæktryksmåler, automatisk lys, automatisk start/stop, sports læder multifunktionsrat, kørecomputer, touch skærm, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, isofix, cd/radio, sd kortlæser, usb-a tilslutning, splitbagsæde, højdejust. forsæder, bagagerumsdækken, tågelygter, lygtevasker, køl i handskerum, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, udv. temp. måler, 9 airbags, esp
⭐ Tryg bilhandel hos TH-Biler
⭐ Tryghedspakke for kun 6.500,- inkluderer
⭐ Nysynet
⭐ Ny serviceret
⭐ 1 års udvidet garanti i hele Europa
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Mulighed for udvidet garanti i hele Europa
✅ Mulighed for omgående levering, da vi er nummerplade operatør.
✅ Attraktiv forsikring via Tryg
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 294.022 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.317 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 9 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Køl i handskerum |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Lygtevasker |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | SD kortlæser |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Tågelygter |
| CD/radio | Træthedsregistrering |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |