Skoda Octavia1,5 TSi 150 Ambition First Edition 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 57.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 230 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
SE HER | På Lager, Adaptiv Fartpilot, 2 zoners klimaanlæg, Sædevarme, P-sensor bag, Navigation via Apple CarPlay/Android Auto, el-justerbar spejle med varme, Multifunktionsrat og meget mere.
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 244.921 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 600 liter |
| Vægt | 1.263 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 626 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |