Skoda Octavia1,4 TSi iV Style Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 106.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 66 km |
| Batterikapacitet | 9,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 144 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 25 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,8 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Topudstyret Skoda Octavia med bl.a., læderindtræk, el-sæder med hukommelse, head-up display & Carton lydanlæg.
Bilen kan finansieres på attraktiv GRØNT Billån, rente fra 2,99%. Kontakt os for mere info.
Highlights.
- Læderindtræk
- Adaptiv fartpilot
- Vognbaneassistent
- Blindvinkelsassistent
- El-sæder med hukommelse
- Køl & varme i forsæder
- Head-up display
- Anhænger træk
- 3 zoner klima
- Apple carplay & ANDROID auto
- El-bagklap
- Parkeringspilot
- Bakkamera
- Parkeringssensor for & bag
reg. 4/12-2021, adaptiv fartpilot, alufælge, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), navigation, apple carplay, android auto, usb-c tilslutning, automatgear, 19" alufælge, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, træk, 3 zone klima, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, el betjent bagklap, varme i rat, regnsensor, træthedsregistrering, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, trådløs mobilopladning, mørktonede ruder i bag, fuld led forlygter, el-sidespejle m/varme, kørecomputer, bagagerumsdækken, splitbagsæde, ambiente belysning, sædekøling, integrerede rullegardiner, stemmebetjening
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 490 liter |
| Vægt | 1.746 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 344 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | Navigation |
| Android auto | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Sædekøling |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Træk |
| Fartpilot | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Integrerede rullegardiner | Vognbaneassistent |