Skoda Octavia1,4 TSi 150 Ambition Combi 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2016 |
| Kilometertal | 305.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
multifunktionsrat, splitbagsæde, højdejust. forsæder, el-sidespejle m/varme, træk, fuldaut. klima, fartpilot, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, usb-c tilslutning, alarm, esp, læderrat, tågelygter, tagræling, regnsensor, 9 airbags, bagagerumsdækken, stofindtræk, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, sædevarme, håndfrit til mobil, dæktryksmåler, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 273.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.277 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 466 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 9 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| 9 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| Alarm | Multifunktionsrat |
| Antispin | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
|---|---|
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
| Højdejust. forsæde |