Skoda Kodiaq1,5 TSi 150 Style DSG 7prs 5d
Kontantpris
219.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2018 |
| Kilometertal | 121.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Skoda Kodiaq 1,5 TSI Style
Rigtig fin 7 Personers Skoda Kodiaq. Kører som den skal. Den har lidt brugsspor i form af mindre ridser og små stenslag hist og her, men ikke noget ud over det sædvanlige. Den perfekte bil til børnefamilien, som ønsker god plads og komfort.
19” originale Skoda alu-fælge monteret med vinterdæk, kan medfølge mod merpris.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 409.825 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 560 liter |
| Vægt | 1.582 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 661 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |