Skoda Karoq1,0 TSi 115 Style DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 136.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 14,3 km/l |
| CO2 udledning | 133 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
7 trins automatgear, el-svingbart træk, 18" alufælge samt vinterhjul ( 8 fælge og dæk), prisen er incl. nr.plader samt leveringsomk., fuld led forlygter, led kørelys, navigation via apple carplay / android auto, håndfrit til mobil, dab radio, usb-a tilslutning, trådløs mobilopladning, adaptiv fartpilot, sædevarme, lædermultirat med gearskiftepaler, ambiente belysning med mange farver, højdejust. forsæder med armlæn, sportssæder, kørecomputer, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, kurvelys, mørktonede ruder i bag, 2 zone klima, regnsensor, parkeringssensor (bag), blanke tagrails/rudelister, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, køl i handskerum, ece-norm 20.8 km/l, 1/2 årlig ejerafgift kr. 800, 7 airbags, esp, 28.000 km. til næste service, synet 7/8-2025, billig finansiering tilbydes, optil 3 års garanti og/eller fejlfri fdm-attest
¤ Levering i hele landet imod mindre merpris.
¤ Komplet mekanisk samt kosmetisk klargøring
¤ Mulighed for optil 3 års udvidet garanti
¤ Mulighed for fejlfri fdm- eller Applus brugtbilstest
¤ Skriftlig km.Garanti
¤ Restgældsgaranti
¤ Medlem af Autobranchen Danmark, Silkeborg Bilernes By
¤ Toprating på Trustpilot
¤ Mere end 70 års erfaring med brugte biler
¤ Se mere på www.autoforum-silkeborg.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 342.021 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 521 liter |
| Vægt | 1.361 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 539 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| 2 zone klima | Kurvelys |
| 7 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Ambiente belysning | Navigation |
|---|---|
| Android auto | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Regnsensor |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Auto. nødbremse | Sportssæder |
| Automatgear | Svingbart træk (elektrisk) |
| Automatisk nødbremsesystem | Tågelygter |
| DAB radio | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fuld LED forlygter | Træk |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Vinterhjul |
| Køl i handskerum | Vognbaneassistent |