Skoda Kamiq1,5 TSi 150 Style DSG 5d
Kontantpris
199.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 127 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Kamiq Style DSG
, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, 17" alufælge, el-sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, svingbart træk (manuel), fuldaut. klima, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, automatisk lys, db. airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 293.016 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 400 liter |
| Vægt | 1.177 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 597 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Fuld LED forlygter | Svingbart træk (manuelt) |
| Fuldaut. klima | Tagræling |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |