Skoda Enyaq50 iV Loft 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 43.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 412 km |
| Batterikapacitet | 51,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 148 hk/220 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS:
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ RAT- & SÆDEVARME
✅ BAKKAMERA
✅ P-SENSOR FOR & BAG
✅ 3-ZONET KLIMAANLÆG
✅ NØGLEFRI BETJENING
✅ APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO
✅ TRÅDLØS MOBILOPLADNING
✅ LED FORLYGTER
✅ BLIND SPOT
✅ NAVIGATION
✅ DC OPLADNING 10-80% CA. 40 MIN.
✅ OG M.M.
Komplet udstyrsliste:
, kørecomputer, multifunktionsrat, digitalt cockpit, læderrat, ambiente belysning, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, led baglygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, 3 zone klima, nøglefri tænding, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, varme i rat, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, trådløs mobilopladning, musikstreaming via bluetooth, navigation, android auto, dab radio, apple carplay, håndfrit til mobil, træthedsregistrering, airbag, blindvinkelsassistent, parkeringssensor (bag), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 1.875 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Tonede ruder |
| DAB radio | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |