Skoda Kamiq1,0 TSi 110 Dynamic DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 99.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 133 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/200 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
!!PÅSKE TILBUD!!
netop kommet ind.. under klargøring..
Meget pæn og velholdt Skoda Kamiq med DSG Automatgear
Vi har solgt bilen fra ny og passet den med alle service.
sommer/vinterhjul på alufælge..
, kørecomputer, multifunktionsrat, splitbagsæde, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, automatgear, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk nødassistent.
navigation via apple carplay, android auto.
Mulighed for anhængertræk til 1200kg
Husk! vi hjælper gerne med billig forsikring og finansieringstilbud.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 233.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 400 liter |
| Vægt | 1.156 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 424 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås |