Skoda Fabia1,2 TSi Tour de France Combi DSG 5d
Kontantpris
129.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 33.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/175 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Velholdt Skoda Fabia TDF Variant DSG, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, automatisk start/stop, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 198.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.078 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, stof |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |