Skoda Fabia1,0 TSi 95 Life Combi DSG 5d
Kontantpris
154.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 86.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr
*Træk
*16" alufælge
*Tågelygter
* DSG Automat gear
Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, bakkamera, dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, esp, led kørelys
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.817 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.080 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 511 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |