Skoda Fabia1,0 TSi 95 Ambition 5d
Kontantpris
96.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2018 |
| Kilometertal | 94.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/- |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Fabia 1.0 TSI 95 Combi
LEVERES NYVASKET OG RENGJORT FRA PROFFESIONEL
1 ejer
NYSYNET 30-03-2026
Benzin Forbrug
22,70 km/l NEDC
Alle service overholdt
Apple carplay (kablet)
Håndfrit til mobil
4x el-ruder
Isofix
Læderrat
ABS-bremser
Multifunktionsrat
fartpilot
Parkeringssensor (bag)
Antispin
usb tilslutning
Sædebetræk, stof
Dæktryksmåler
Sædevarme
Splitbagsæde
ESP / ESC
Stofindtræk
Fjernb. centrallås
2 stk fjernbetjenings nøgler
Tagræling
Fuldaut. klima
Træk
Højdejust. forsæde
Vinter dæk med fælge (monteret)
Sommerdæk med fælge
ekstra nummerplade til cykelholder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 159.541 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 330 liter |
| Vægt | 1.109 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder |