Skoda Fabia1,0 TSi 110 Ambition Combi DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 108.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/174 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
- AUTOMATGEAR!
- Anhængertræk
- Apple CarPlay / Android Auto
- Adaptiv fartpilot
Interiør: Kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde
Eksteriør: 15" alufælge, el-sidespejle m/varme, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk
Komfort: Automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop
Multimedie: Håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning
Assistance & Sikkerhed: Parkeringssensor (bag), træthedsregistrering, isofix, airbag, antispin, automatisk nødbremsesystem
⭐️Vi giver gerne en pris på din bytte bil
☕️ Vi byder altid på kaffe og en fremvisning af den ønskede bil.
🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt lørdag og søndag fra 11.00-17.00
📞 +45 65 95 77 78
📍 Rolundvej 9, 5260 Odense S
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 191.517 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.178 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatgear | Splitbagsæde |
| Automatisk nødbremsesystem | Stofindtræk |
| Automatisk start/stop | Tagræling |
| AUX tilslutning | Tonede ruder |
| Bagagerumsdækken | Træk |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |