Skoda Enyaq60 iV Loft 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2023 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 412 km |
| Batterikapacitet | 58,3 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 179 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
svingbart træk (manuel), varmepumpe, matrix led forlygter, 3 zone klima, el betjent bagklap, adaptiv fartpilot (tilkøb on demand), varme i rat, android auto, navigation, apple carplay, bakkamera, el indst. førersæde m. memory, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, sædevarme, nøglefri tænding, udv. temp. måler, el-klapbare sidespejle m/varme, 19" alufælge, fuld led forlygter, kurvelys, træk, kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, multifunktionsrat, dellæderindtræk, el indst. førersæde, splitbagsæde, ambiente belysning, højdejust. forsæder, dynamisk blinklys i bag, tagræling, led baglygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, aircondition, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, trådløs mobilopladning, fjernb. centrallås, træthedsregistrering, esp, auto hold, 8 airbags, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 1.923 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 586 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 3 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 8 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Matrix LED forlygter |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Svingbart træk (elektrisk) |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| Dynamisk blinklys i bag | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Type-2 ladekabel |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |