Skoda Enyaq60 iV Loft 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Produceret | 6/2021 |
| Kilometertal | 40.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 412 km |
| Batterikapacitet | 58,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 179 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
⭐Adaptiv fartpilot
⭐LED forlygter
⭐Dellæder kabine m. sædevarme
⭐El-førersæde m. memory funktion
⭐Trådløs Apple carplay & Android auto
⭐Sports læder multifunktionsrat m. varme
⭐Bakkamera & Parkeringssensor (for+bag) m. optisk visning
⭐Vognbaneassistent & Blindvinkelsassistent
⭐Digitalt cockpit
⭐Led baglygter
Resten af udstyrslisten⬇️
Fuldaut. 3 zone klima, nøglefri tænding, ambiente belysning, navigation, automatisk nødassistent, regnsensor, skiltegenkendelse, isofix, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, 19" alufælge, kørecomputer, bagagerumsdækken, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, tagræling, automatgear, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab radio, usb-c tilslutning, automatisk lys, airbag, antispin, esp.
Vi tilbyder brugtbilsattest samt udvidet garanti på fordelagtige vilkår, attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling, ring for besigtigelse på tlf.nr. +45 6150 6262
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 1.923 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 586 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
|---|---|
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, dellæder |
| CD/radio | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |