Skoda Enyaq60 iV Loft 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 83.192 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 409 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 179 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
ŠKODA ENYAQ iV 60 LOFT 62 kWh 180HK AUT.
Vi tilbyder gratis levering af bilen i hele landet
✅ Fast rente fra kun 1,99 % – skræddersyet finansiering
🚗 Nævneværdigt udstyr:
✔️ Elektrisk motor 180 HK
✔️ Automatgear
✔️ 19" Alufælge
✔️ Fuld LED forlygter & LED baglygter
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Vejbaneassistent & skiltegenkendelse
✔️ Parkeringssensor for/bag
✔️ Navigation & touchskærm
✔️ Digital instrumentering
✔️ Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Klimaanlæg 3-zoner
✔️ Sædevarme for & multifunktions læderrat
✔️ Nøglefri adgang & start
✔️ Anhængertræk svingbart
✔️ Tagræling & elektrisk foldbare spejle
✔️ Armlæn for/bag & bagagerumsdækken
✔️ 3-faset opladning
✔️ Service OK & ikke ryger
✅ Batterikapacitet: 62 kWh
✅ Rækkevidde: 405 km
📅 Salgsafdelingens åbningstider:
Mandag–fredag: 09:00 – 17:00
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 – 15:00
📞 Kontakt os: 51 33 42 30
📧 Mail: jool@bn.dk
📍 Adresse: Elskjærbakken 10, 7800 Skive
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 1.923 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 586 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Førerovervågning med advarsel |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| City steering | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trafikkamera |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |