Skoda Enyaq50 iV 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2023 |
| Kilometertal | 19.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 366 km |
| Batterikapacitet | 51,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 148 hk/220 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🚗 Skoda Enyaq iV 50 Loft — 19.000 km 🚗
Velkørende og yderst økonomisk el-SUV med lav km og god komfort. Enyaq’en er kendt for sin rummelighed, høje siddeposition og lave driftsomkostninger – perfekt som familie- og pendlerbil.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ Elbil – billig i drift
✔️ Kun 19.000 km
✔️ Navigation & digital cockpit
✔️ Bakkamera
✔️ Parkeringssensor for & bag
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ LED forlygter
✔️ Climatronic klimaanlæg
✔️ Keyless go (start/stop)
✔️ Vognbaneassistent & Front Assist
✔️ Vejskiltegenkendelse
✔️ El-klapbare sidespejle med varme
✔️ Ambientebelysning
✔️ Apple CarPlay / Android Auto
✔️ DAB+ radio & Bluetooth
✔️ 19" alufælge
✔️ Tagræling
✔️ ISOFIX
Bilen fremstår flot og velholdt og er klar til levering.
🚗 Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder 🚗
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 585 liter |
| Vægt | 1.875 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Højdejust. forsæde |
| Ambiente belysning | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| Delkunstlæderindtræk | USB C tilslutning |
| Digitalt cockpit | Vognbaneassistent |
| El-klapbare sidespejle m. varme |