Skoda Citigo1,0 MPi 60 Active 5d
Kontantpris
47.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Kilometertal | 171.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 60 hk/95 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Skoda Citigo 1.0 MPi 60 HK – 5-dørs – Økonomisk og pålidelig bybil
Velholdt Skoda Citigo kørt 171.000 km og i sort. Perfekt til pendling og bykørsel. Den kompakte størrelse gør den nem at parkere, mens den stadig har god plads til både passagerer og bagage.
Bilen er senest synet d. 25-03-2025
Bilen er ny serviceret. Bilen står på vinterdæk, og der medfølger 4 ekstra dæk. Dog også vinterdæk.
Bilen er passet og vedligeholdt løbende og fremstår i god stand. Dog med diverse brugsspor, da bilen også har lidt alder.
Kontakt mig for mere info eller en fremvisning/prøvetur.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 89.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 934 kg |
| Bredde | 164 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 356 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatisk start/stop |
|---|---|
| Aircondition | El-ruder |
| Automatisk lys | Servo |