Skoda Citigo1,0 75 Elegance 3d
Kontantpris
24.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2012 |
| Kilometertal | 244.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/95 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 171 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Škoda Citigo 1.0 – 75 hk – GPS – sædevarme – aircondition
Fra 2012 – kun 1 ejer.
1.0 benzin 75 hk (mange Citigo har kun 60 hk).
Bilen kører fint og bruges dagligt.
Km: 244.000
2 døre
Udstyr
Aircondition
GPS navigation
Sædevarme i begge forsæder
Højdejusterbart førersæde
Bagsæder kan lægges ned
Hjul
Vinterhjul monteret
Sommerhjul medfølger
Stand
Bilen kører fint, men har nogle kosmetiske fejl:
Lakafskalning / rust ved benzindæksel
Stenslag i front
El-justering af sidespejle virker ikke
Pris: 24.900 kr – bud ved fremvisning
Betaling kontant.
Omregistrering foretages af køber online ved afhentning.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 929 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 361 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Navigation |
|---|---|
| Aircondition | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |