Seat MiiEdition Power Charge 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 258 km |
| Batterikapacitet | 32,3 kWh |
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/212 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Særdeles veludstyret samt velkørende Skoda Citigo-e med bl.a.
✔ 2 Sæt Hjul
✔ Parkeringssensor
✔ Fuldautomatisk klima
✔ Sædevarme
✔ Fartpilot
✔ Varme i forrude
✔ Vognbaneassistent
✔ 3 faset CCS & hurtig lade udtag (AC+DC)
Og Meget Mere.!🙌🤩🔋🔌⚡
⚡WLTP rækkevidde: 258 km
⚡Batteristørrelse: 32,3 kWh
16" alufælge, Vinterhjul medfølger, el-sidespejle m/varme, tågelygter, LED kørelys, mørktonede ruder i bag, Automatgear, aircondition, Fuldautomatisk klima, fjernb. centrallås, Fartpilot, udv. temp. måler, Sædevarme, el-ruder, Automatisk start/stop, type-2 ladekabel, Nødlader, dab radio, Håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, sd kortlæser, aux tilslutning, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alarm, Regnsensor, Parkeringssensor (bag), Dæktryksmåler, isofix, Automatisk lys, airbag, esp, Vognbaneassistent, IKKE RYGER.
FINANSIERING FRA 2, 99%.. VI TILBYDER OP TIL 3 ÅRS LANDSDÆKKENDE GARANTIORDNING.. www.HANGAARDBILER.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 1.230 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 356 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 300 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alarm | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatgear | Nødlader |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| DAB radio | SD kortlæser |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Type-2 ladekabel |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | Vinterhjul |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde |