Seat Leon1,8 TSi 180 FR ST DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2017 |
| Produceret | 6/2017 |
| Kilometertal | 151.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 180 hk/250 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
FR STATIONCAR MED 180 HK NU I TAASTRUP !!
- MYSTERY BLUE METALLIK
- BAKKAMERA
- ANHÆNGERTRÆK
- ADAPTIV FARTPILOT INKL. FRONT ASSIST
Kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 17" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, lygtevasker, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ATTRAKTIV FINANSIERING (BÅDE MED OG UDEN UDBETALING) TILBYDES.
ÅBNINGSTIDER:
MAN - FRE 09:00-17:00
SØN: 11-15
TLF: 43 52 66 11
www.autohusettaastrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 289.121 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 587 liter |
| Vægt | 1.272 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 578 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto hold | Lygtevasker |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Ratbetjent gearskifte |
| AUX tilslutning | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |