Seat Leon1,5 TSi 150 FR ST DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Produceret | 1/2020 |
| Kilometertal | 131.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 127 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,2 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
⌚ Vi har åbent alle hverdage fra 09.00-17.00 og søndag fra 12.00-16.00.
📲 Booking af fremvisning/prøvekørsel på www.storgaardbiler.dk eller tlf. 75 17 36 22.
⭐ BILENS HØJDEPUNKTER:
✅ Automatgear
✅ Fuld LED forlygter
✅ LED kørelys
✅ 18" alufælge
✅ Adaptiv fartpilot
✅ 2-zone klimaanlæg
✅ Sportsæder
✅ Apple CarPlay & Android Auto
✅ Multifunktionslæderrat
✅ Digitalt cockpit
✅ Navigation
✅ Leveres Nysynet
📝 ANDET UDSTYR/INFO:
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, stofindtræk, højdejusterbare forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, el-klapbare sidespejle med varme, tågelygter, LED baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, ratgearskifte, fjernbetjent centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, automatisk nedblændeligt bakspejl, udvendig temperatur måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, app integration, SD kortlæser, usb-a tilslutning, AUX indgang, alarm, regnsensor, parkeringssensor i bag, dæktryksmåler, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, isofix, lygtevasker, automatisk lys, 7 airbags, antispin, ESP, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold
⭐ MULIGE TILKØB TIL BILEN:
✅ Serviceaftale fra KUN 150 kr/mdr
✅ Mulighed for udvidet garanti
✅ Mørktonede ruder i bag
✅ Dinitrol undervognsbehandling
✅ Vinterhjul/sommerhjul
✅ Lakforsegling
✅ Indstigningsfolie
✅ Fast, svingbart eller aftageligt træk
⭐ VI KAN TILBYDE DIG
✅ Skarp og fleksibel finansiering/leasing!
✅ Kontakt os for en hurtig beregning!
✅ Køb af din bil til en fordelagtig pris!
✅ Mulighed for landsdækkende levering!
✅ Bilforsikring med fordelagtige vilkår!
⚠️ OBS - Vi tager forbehold for at bilen kan være solgt. Ring derfor inden du kører hjemmefra, så du ikke kører forgæves
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 276.256 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 587 liter |
| Vægt | 1.294 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 566 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4 airbags | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| 7 airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Lygtevasker |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk start/stop | Ratgearskifte |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | SD kortlæser |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |