Seat Leon1,4 TSi 150 FR DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2018 |
| Produceret | 5/2018 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
|---|---|
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 215 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
På lager til omgående levering!
🔋Vi tilbyder attraktivt billån til el- og hybridbiler – få et uforpligtende tilbud skræddersyet til dig. 🔋
Udvidet garanti via GOSafe FRAGUS kan tilkøbes!
Fremhævet udstyr!
- Euro 6 norm
- Aftageligt træk
- Køreassistentpakke 3
- 7-Trins automatisk gearkasse / DSG
- Adaptiv fartpilot ACC
- Digitalt cockpit
- Nøglefri adgang / Kessy
- SEAT Sound System
- LED forlygter
- Fjernlysassistent
- Vognbaneassistent
- Apple carplay & Android auto
- Front Assist inkl. City ANB
- 17" Alufælge
- Navigation
Komplet udstyrsliste:
Skiltegenkendelse, Træthedsregistrering, Højdejust. forsæder, Dellæderindtræk, Ambiente belysning, 2 Zone klima, Musikstreaming via bluetooth, Sportsmultifunktionsrat, DAB radio, El-klapbare sidespejle m/varme, Sædevarme, Læderrat, USB-a tilslutning, Aut. nedbl. bakspejl, Regnsensor, Automatisk lys, Udv. temp. måler, Fjernb. centrallås, Isofix, 4x El-ruder, Kørecomputer, 6 Airbags, Antispin, Esp, Tagræling, Ikke ryger, Service ok.
Vi tager gerne din bil i bytte.
Forbehold for beregning og tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.163 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 617 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Tagræling |
| Delkunstlæderindtræk | Træk |
| Dellæderindtræk | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |