Seat Leon1,4 eHybrid FR Sportstourer DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 125.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 9,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 27 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/350 nm |
| Acceleration | 7,7 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Finansieringsforslag på denne SEAT feks udbetaling Kr. 34000,- og fra 1978,- kr. pr måned.
Tilkøb en udvidet serviceaftale med op til 20000,- årligt for Kr. 295,- pr. måned.
træk, 18" alufælge, automatgear, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-klapbare sidespejle m/varme, varme i rat, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, 4x el-ruder, el betjent bagklap, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, automatisk lys, vognbaneassistent, træthedsregistrering, automatisk parkeringssystem, dæktryksmåler, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, el indst. førersæde, højdejust. forsæder, delkunstlæderindtræk, sportssæder, mørk loftbeklædning, mørktonede ruder i bag, tagræling, 2 zone klima, android auto, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, isofix, navigation, læderrat, multifunktionsrat, el-soltag, led kørelys, udv. temp. måler, kørecomputer, bagagerumsdækken, splitbagsæde, led baglygter
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 1.691 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 389 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| 3 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
| Højdejust. forsæde | Varme i rat |
| Isofix | Vognbaneassistent |