Seat Leon1,4 eHybrid Cupra Sportstourer DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 69.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 38,7 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 67 km |
| Batterikapacitet | 8,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 119 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Yderst velholdt Cupra Leon Sportstourer eHybrid DSG
🔋 Rækkevidde: 67 (WLTP) 8 kWh
🏎️ Auto-House Køge🏎️
📞 56 63 32 44📞
⭐Highlights⭐
✓ Soltag
✓ Træk 1.500 kg
✓ El-føresæde inkl. memory
✓ El-bagklap
✓ Bakkamera & Parkeringssensorer
✓ Adaptiv Fartpilot
✓ Blindvinkelassistent
✓ Apple Carplay & Android Auto
✓ Full LED Forlygter
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, helårshjul, el-soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, kurvelys, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, 3 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 338.409 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 470 liter |
| Vægt | 1.717 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 373 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Helårshjul |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. førersæde m. memory | Stofindtræk |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |