Seat Ibiza1,2 TDi 75 Reference ST 5d
Kontantpris
32.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2010 |
| Kilometertal | 198.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/180 nm |
| Acceleration | 14,6 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, alufælge, træk, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, cd, cd/radio, airbag, esp, isofix, dæktryksmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 176.898 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.105 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 423 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Dæktryksmåler |
|---|---|
| Airbags | El-ruder |
| Aircondition | ESP / ESC |
| Alufælge | Fartpilot |
| Antispin | Fjernb. centrallås |
| CD | Isofix |
| CD afspiller | Kørecomputer |
|---|---|
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Træk |