Saab 9-52,0 T Vector aut. 4d
Kontantpris
130.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2011 |
| Kilometertal | 206.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,9 km/l |
| CO2 udledning | 209 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/350 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Så har familien besluttet sig for at vi skal skifte til EL. Så nu skal jeg sige farvel til denne 9-5 som jeg har haft siden 2015, hvor den blev hentet iTyskland.
Bilen er blevet professionelt poleret hvert 2. år og i modsatte år, er den indvendigt professionelt rengjort.
Bilen har et lavt km. stand, og kæden er skiftet ved ca. 190,000km
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.575 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 501 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 705 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | LED Kørelys |
|---|---|
| Alufælge | Navigation |
| Automatgear | Nightvision |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
|---|---|
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Head-up display |