Renault Zoe52 Zen 5d
Kontantpris
95.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2021 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (NEDC) 240 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 133 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 60 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 135 hk/245 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Meget fin bil med rækkevidde på ca 350 km og med fartpilot. Laneassist.
4 elruder
Helårsdæk
Kører super fint.
Modtagelig for seriøse bud
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 338 liter |
| Vægt | 1.605 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 383 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Navigation |