Renault Zoe52 Zen 5d
Kontantpris
72.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 120.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 385 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 176 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 108 hk/225 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Meget ny Zoe = kun 3 år gammel.
Mekanisk god stand.
Kosmetisk er der flere brugsspor. - kan du leve med disse - har du verdens billigste bil de næste mange år.
Rækkevidde
sommer 350
Vinter 250
Opladning
AC (type 2) 22 kw
Ingen gæld
Fast pris og hurtig handel foretrækkes.
Bilbasen siger 94.103
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 275.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 338 liter |
| Vægt | 1.502 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 486 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Android auto | Internet |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |