Renault Zoe52 Zen 5d
Kontantpris
104.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 43.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 385 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 179 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 46 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 108 hk/225 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
⭐appel carplay
⭐Fartpilo
⭐Nøglefri døre
⭐Parkeringssensor bag
⭐holder på helårsdæk
8" touchskærm, Aircondition, Android Auto, Apple CarPlay, 7" LED cockpit skærm , Automatgear, Bluetooth, Centrallås, DAB+ radio, Digital instrumentering, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartpilot, Håndfri telefon, Infocenter, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Stemmestyring, Justerbart rat, Læderrat (Kunstlæder), Auto hold, Vejbaneassistent, Helårsdæk, Holdassist, Ikke ryger, 1 ejer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 235.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 338 liter |
| Vægt | 1.502 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 486 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Vognbaneassistent |
| Digitalt cockpit |