Renault Zoe52 Zen 5d
Kontantpris
117.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 385 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 176 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 108 hk/225 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
16" fælge, ABS, Airbag-deaktivering, Aircondition, Alarm, Automatgear, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Blind Spot assist, Bluetooth, DAB radio, Dellæder, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-spejle, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Hurtig opladning CCS Combo stik, Infocenter, Kopholder, Kurvelys, Kørecomputer, LED kørelys, LED-baglygter, LED-forlygter, Læderrat, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Radio/CD, Regnsensor, Skiltegenkendelse, Splitbagsæde, Sædevarme, Tre-personers-bagsæde, Tågeforlygter, Udvendig temperaturmåler, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 235.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 338 liter |
| Vægt | 1.502 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 409 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 486 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Infocenter |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Kopholder |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED Kørelys |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut.gear/tiptronic | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri betjening |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Radio med CD-boks |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter |