Renault Megane IV1,5 dCi 110 Zen Sport Tourer 5d
Kontantpris
87.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2017 |
| Kilometertal | 127.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,6 km/l |
| CO2 udledning | 93 g/km |
| Euronorm | 4 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/250 nm |
| Acceleration | 11,6 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Renault Megane IV 1,5 dCi 110 Zen Sport Tourer 5d – rummelig og økonomisk stationcar med komfortabel dieselmotor
Bilens lokation: 7400 Herning
Bilen holder syn til den 26-08-2027.
Tandrem & vandpumpe er skiftet i 2025.
Bilen sælges på vinterhjul, sommerhjul medfølger
Bilen er velholdt udvendig og indvendig og er i en pæn stand i forhold til bilens alder. Der er enkelte småridster udvendig på lakken.
HIGHLIGHTS:
?? Træk ( 1700 kg)
?? Fartpilot
?? Bluetooth
?? Fjernlysassistent
?? Dæktryksmåler
?? Sædevarme
?? 4x el-ruder
?? El-spejle m. varme
?? Multifunktionsrat m. læder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 242.147 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.287 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 586 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
|---|