Renault Megane IV1,2 TCe 130 Zen Sport Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/205 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
2 zone klima, fartpilot, navigation, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), musikstreaming via bluetooth, sædevarme, fjernb. centrallås, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, sportssæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, isofix, 16" alufælge helårshjul næsten nye, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, automatisk lys, lygtevasker, tagræling, mørktonede ruder i bag, træk til 1700 kg, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, vognbaneassistent, fjernlysassistent, 6 airbags, esp.
100% autotjek brugtbilsattest fra synshal medfølger 46 punkter, leveres nysynet.
Mulighed for tilkøb af udvidet brugtbilsforsikring 12 eller 24 md fra 2195 kr.
🏠HUSK VI HAR LOKATIONER NR 1&29🏠 VI TILBYDER MARKEDETS BEDSTE OG MEST FLEKSIBLE FINANSIERING 💰 - BÅDE MED OG UDEN UDBETALING. VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE 🚖. SE MERE PÅ www.hornsyldbilcenter.dk. 🚘Bilen kan være under klargøring eller være solgt så kontakt os derfor før besigtigelse/prøvekørsel på 📞75687611 eller salg@75687611.dk 🏠HUSK VI HAR LOKATIONER NR 1&29🏠
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 256.902 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 521 liter |
| Vægt | 1.268 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 601 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| 2 zone klima | LED Kørelys |
| 4x el-ruder | Lygtevasker |
| 6 airbags | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Sportssæder |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tagræling |
| Fjernlysassistent | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Træk |
| Helårshjul | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Vognbaneassistent |
| Kørecomputer |