Renault Megane IV1,2 TCe 130 Zen 5d
Kontantpris
81.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 136.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.650 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Vi sælger vores bil, da familien efterhånden er blevet for stor til den. Vi har været meget glade for den; den er løbende vedligeholdt og kører, som den skal.
Derudover kan nævnes:
- Nye sommerdæk på originale alufælge
- Medfølgende vinterdæk på stålfælge
- Svingbart anhængertræk
- ISO-fix
- 3. nummerplade
- Nøglekort
Thule Kit 145032 og Thule Evo Clamp 710500 (fastgørelse til Thule Evo tagbøjlesystem, specifikt til denne bilmodel) kan følge med gratis :)
Bilbasens vurdering: 99.093 kr. (37 % af nypris)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 267.200 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 621 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.650 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 47 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Navigation |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Træk |
|---|---|
| Fartpilot | Vognbaneassistent |