Renault Megane III1,5 dCi 110 Expression 5d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2012 |
| Kilometertal | 306.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 28,6 km/l |
| CO2 udledning | 93 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
🐰🥚 ÅBEN HELE PÅSKEN 🥚 🐰
2. APRIL - 6 APRIL 10.00-15.00
⭐ Bilen leveres nysynet
⭐ Apple Carplay/Android Auto (Løs skærm)
⭐ Navigation via Apple Carplay/Android Auto
⭐ Nøglefri tænding
⭐ 2-zone klimaanlæg
⭐ Fartpilot
⭐ Digiitalt cockpit
⭐ Anhængertræk til 1500kg
⭐ Lavpris tilbud (se sidste billede)
Kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, alufælge, tågelygter, el-sidespejle, tagræling, træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, lygtevasker, airbag, antispin, esp, højdejust. førersæde
TILVÆLG 100% AUTOTJEK – TRYGHEDSPAKKE 🚙
- Brugtbils-attest hos uvildig synshal
- Bilen bliver nysynet
- Nyt service på bilen
- Forsikringstjek
✅ Alle vores biler er klar til levering samme dag
✅ Finansering med 0 kr i udbetaling
✅ Alle byttebiler købes
✅ Autoriseret CarGarantie-Partner – Driftsforsikring på din nye bil
Hverdag 10.00 - 17.30
Weekend 10.00 - 15.00
Telefon 71 99 28 35
salg@njord-biler.dk
- Undgå at kører forgæves! Ring gerne i forvejen
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 268.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.190 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 430 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 623 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | Lygtevasker |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Tagræling |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde |