Renault Megane E-Tech60 Techno 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 450 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 22,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 130 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
RENAULT MÉGANE E-TECH Techno 220HK 5d Aut. – 28.000 km**
Overvejer du at skifte til en elbil? Her er din chance for at eje en moderne Renault Mégane E-TECH Techno fra 2024. Denne elektriske hatchback har kørt 28.000 km og er fyldt med komfort og teknologi, der gør hver køretur til en fornøjelse.
Denne Mégane er indregistreret i 2024 og kommer med et stort udvalg af funktioner. Den er udstyret med en 60 kWh batteripakke, der giver bilen en rækkevidde på op til 450 km på en enkelt opladning. Med en ladekapacitet på op til 130 kW oplader du hurtigt, når du er på farten.
📌 FREMHÆVET UDSTYR
- Fartpilot
- Aircondition og klimaanlæg
- Android Auto & Apple CarPlay
- Bakkamera
- Digital instrumentering
- Træktøj
- Navigationssystem
- Varme i rattet
- Varme i forsæder
- Parkeringssensorer for og bag
- Touchskærm med moderne infotainment
- 20" alufælge med helårsdæk
- Isofix til børnesæder
🔋 BATTERI & OPLADNING
Batteri: 60 kWh
Rækkevidde (WLTP): Op til 450 km
AC-ladning: 3-faset 11 kW
DC-ladning: Op til 130 kW
💰 FINANSIERING
Vi tilbyder finansiering både med og uden udbetaling med rente fra 2,99%
✔️ GARANTI
Der er 24 mdr. reklamationsret.
Derudover tilbyder vi garantiordninger i samarbejde med Fragus. Garantiordningen kan tegnes fra 1 år og op til 4 år til priser fra. 5.695,-
🚘 BYTTEBIL
Vi tager naturligvis gerne din nuværende bil i bytte.
📞 KONTAKT
For spørgsmål eller for at booke en prøvetur kan du fange os på mail, telefon eller via vores chat på hjemmesiden www.lysenbiler.dk
Telefon: 57 87 31 00
Mail: info@lysenbiler.dk
VI SES HOS LYSEN BILER I SORØ
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 250.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.708 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |