Renault Megane E-Tech60 Techno 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 49.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 433 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 162 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, akustikglas i bag, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. forsæder, el-justerbar lændestøtte, alufælge, 20" alufælge, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, områdebelysning, automatgear, fuldaut. klima, varmepumpe, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, dab+ radio, navigation, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, db. airbags, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.708 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Akustikglas i bag | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Android auto | Isofix |
|---|---|
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Områdebelysning |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |