Renault Megane E-Tech60 Iconic 5d
Kontantpris
169.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 95.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 450 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 220 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Vidste du at vi hos Pedersen & Nielsen…
✔️ Attraktiv rente på finansiering
✔️ Tager din nuværende bil i bytte – få et uforpligtende tilbud.
✔️ Sælger alle vores brugte biler online. Bilen leveres klargjort til din Pedersen & Nielsen afdeling – eller endda
hjemme hos dig selv, nemmere bliver det ikke.
✔️ Har serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 99,- pr. måned
✔️ Er klar til at hjælpe dig! Kontakt os via telefon, mail eller chat – https://www.autohus.dk/kontakt/
✔️ Hjælper dig med at finde drømmebilen. Vi har mange biler på lager og flere på vej – se vores biler her:
https://www.autohus.dk/brugte-biler/
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 385.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.708 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 420 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 450 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |