Renault Kadjar1,3 TCe 140 Zen EDC 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 112.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
________________________________________
Fremhævet udstyr 📝
- Automatgear.
- Klimaanlæg 2-zoner.
- Digital instrumentering, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartbegrænser, Fartpilot.
- Anhængertræk.715/1500kg.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommissioan 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 321.901 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 472 liter |
| Vægt | 1.471 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 382 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | LED baglygter |
|---|---|
| 2 zone klima | LED Kørelys |
| 4x el-ruder | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Airbags | Navigation |
| Aircondition | Nøglefri adgang |
| Alufælge | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Håndfrit til mobil | Træk |
| Højdejust. førersæde | Udv. temp. måler |
| Isofix | USB A tilslutning |
| Klimaanlæg, 2-zonet | USB tilslutning |
| Læderrat | Vognbaneassistent |