Renault Grand Scenic IV1,5 dCi 110 Zen 7prs 5d
Kontantpris
124.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2018 |
| Kilometertal | 155.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.850 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bilen står rigtigt flot.
Bilen er ny synet uden anmærkninger feb 2026
Bilen står med komplet ny kobling, bære arm foran og 4 dæk ophæng som er udskiftet i december. 2025
Der kan følge vinterdæk for en mere pris.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.503 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 795 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.850 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
|---|---|
| El-ruder |