Renault Clio V1,0 TCe 90 Intens 5d
Kontantpris
117.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 69.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,2 km/l |
| CO2 udledning | 118 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/160 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
16" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Apple CarPlay, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bakkamera, Blind Spot assist, Bluetooth, Dellæder, Digitalt cockpit, El-indfældbare sidespejle, Elektronisk håndbremse, Fartbegrænser, Fartpilot, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Højdejust. førersæde, Isofix, Kopholder, Lane assist, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Radio, Regnsensor, SOS knap, Seks gear, Skiltegenkendelse, Start/Stop-funktion, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Udvendig temperaturmåler, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 185.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 391 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 538 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 gear | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kopholder |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Nøglefri betjening |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |