Renault Clio V1,0 TCe 100 Zen 5d
Kontantpris
95.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 90 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Pæn og meget velholdt, bemærk lavt kilometertal, sælges kun pga ændret kørselsbehov, ikkeryger bil, kører som den skal, alle service overholdt.
Useriøse bud frabedes. Vinterdæk kan medfølge
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 149.823 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 538 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Navigation |
| Aircondition | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
|---|---|
| El-ruder |