Renault Clio V1,0 TCe 100 Zen 5d
Kontantpris
107.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 57.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 118 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
16" fælge, ABS, Aircondition, Alarm, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Bluetooth, DAB+ radio, Dæktrykssensor, ESP, El-spejle, Fartbegrænser, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Fuldautomatisk klimaanlæg, Højdejust. førersæde, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED kørelys, LED-baglygter, LED-forlygter, Lane assist, Læderrat, Multifunktionsrat, Nedfældelige bagsæder, SOS knap, Skiltegenkendelse, Splitbagsæde, Start/Stop-funktion, Sædevarme, To el-ruder, Tre-personers-bagsæde, Udvendig temperaturmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 149.823 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 538 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Infocenter |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Kopholder |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| El-sidespejle | Skiltegenkendelse |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |