Renault Clio V1,0 TCe 100 R.S. Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 118.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Fremhævet udstyr:
⭐️ Dellæder Sportssæder
⭐️ Digitalt cockpit
⭐️ El-klapbare sidespejle m/varme
⭐️ Fuld LED forlygter
⭐️ Nøglefri adgang og tænding
⭐️ Fuldaut. klima
⭐️ Fartpilot
⭐️ Apple CarPlay og Android Auto
⭐️ Bakkamera med P-sensor for og bag
⭐️ Skiltegenkendelse
______________________
Supplerende udstyrsdetaljer:
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, alufælge, 17"" alufælge, led kørelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, trådløs mobilopladning, cd/radio, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, vognbaneassistent, automatisk lys, alarm, regnsensor, esp, 6 airbags, automatisk nødbremsesystem, aux tilslutning, usb-a tilslutning, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth
_______________________
💵 FINANSIERING både med og uden udbetaling, TIL GODE VILKÅR OG EN LAV RENTE!
🚘 VI tager din gamle bil i bytte, uanset alder og stand.
✔️ Mulighed for 12 eller 24 mdr. GoSafe Bilgaranti og Brugtbilsattest.
🚚 Mulighed for levering i hele landet, efter aftale.
⭐️ Ring gerne i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
_______________________
📱 86 80 11 22
💻 www.3tow.dk
📧 3tow@3tow.dk
📍 Bredhøjvej 22 - 8600 Silkeborg
🕒 Åbningstider:
Mandag-fredag: 09.00-17.00
Lørdag: 11.00-15.00
Søndag: 11.00-16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 172.820 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 538 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |