Renault Clio V1,0 TCe 100 Intens 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2020 |
| Kilometertal | 92.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,8 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/160 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Renault Clio V 1,0 TCe 100 Intens – flot, moderne og økonomisk bil med høj komfort og stilrent design. Perfekt som både pendlerbil og til længere ture.
Vi hjælper gerne med en finansering fra blot 1.592 kr i måneden uden udbetaling! ✅
Highlights:
🌟 Fuld Led forlygter
🌟 Digital cockpit
🌟 Aftagelig træk til 900 kg
🌟 Nøglefri tænding og adgang
🌟 Bluetooth
🌟 Blindvinkelsassistent
🌟 Skiltegenkendelse
🌟 Vognbaneassistent
🌟 Bakkamera m. P-sensor for + bag
🌟 Fuldaut. Klima
🌟 Sædevarme + Rat varme
🌟 Fartpilot
✔ Mulighed for levering af vores biler i hele landet samt grundig videogennemgang
Er det din første bil? Vi har gjort det nemt og trygt!
Med CH Bilhus Tryghedspakke får du:
✅ Nysynet bil
✅ Nyserviceret
✅ Nummerplader
Alt dette for kun 3.500 kr
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, el-sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, fuldaut. klima, varme i rat, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, stemmebetjening, auto hold, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent, nøglefri adgang
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 162.821 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 340 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 538 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stemmebetjening |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |