Renault Clio IV1,5 dCi 90 Zen 5d
Kontantpris
69.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2017 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Særdeles økonomisk Renault Clio som køre hele 31,3km/l.!! udstyres med bl.a.
✔ Fartpilot
✔ LED kørelys
✔ Navigation
✔ Aircondition
✔ Sædevarme
MM.!🙌🤩
el-sidespejle, tågelygter, LED kørelys, Aircondition, fjernb. centrallås, Fartpilot, udv. temp. måler, Sædevarme, el-ruder, Automatisk start/stop, Navigation, Håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, Dæktryksmåler, isofix, airbag, antispin, esp, Stemmebetjening, IKKE RYGER.
FINANSIERING FRA 2, 99%.. VI TILBYDER OP TIL 3 ÅRS LANDSDÆKKENDE GARANTIORDNING.. www.HANGAARDBILER.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 173.479 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 406 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 593 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stemmebetjening |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |