Renault Clio IV1,5 dCi 90 Limited Sport Tourer 5d
Kontantpris
65.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 160.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Flot Clio, fra 2017, førstegangs registrering 2018, 160.XXX km, diesel, brændstofforbrug 31,3 km/l.
indeholder:
træk, navigation, 17" alufælge, fuldaut. klima, fjernb. c.lås, fartpilot, kørecomputer, auto. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, regnsensor, sædevarme, højdejust. førersæde, el-ruder, el-klapbare sidespejle m. varme, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, bluetooth, musikstreaming via bluetooth, usb tilslutning, sd kortlæser, isofix, bagagerumsdækken, kopholder, stofindtræk, splitbagsæde, læderrat, tågelygter, led kørelys, tagræling, tonede ruder, ikke ryger, service ok, diesel partikel filter.
Bilen er nysynet og står på michelin sommer dæk. Der medfølger også vinterdæk i købet.
Ring eller skriv, hvis du har spørgsmål.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 192.719 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 443 liter |
| Vægt | 1.157 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 501 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |
| El-ruder |